Časté dotazy

1. Jak se k Vám dostaneme a kde budeme parkovat?

Na číslo popisné teprve čekáme, ale najdete nás přímo nad domem č.p. 442 v Dolní Rokytnici přímo pod skiareálem Pařez - Studenov. Příjezdová cesta končí naším pozemkem, kde vás čeká parkování přímo u domu. Pro apartmán 01 a 03 počítáme se dvěma auty, pro apartmán 02 počítáme s jedním. Pokud máte jinou potřebu není problém se domluvit. Máme zajištěnou údržbu příjezdové cesty i parkoviště, ale počasí může překvapit a jsme na horách. Bednička s posypovým pískem na příjezdovou cestu je k dispozici vedle pilíře elektro. V květnu pro vás chystáme montáž EV autonabíječky na 2 vozidla. 

2. Co nezapomenout s sebou?

Dobré obutí je základ pro každého. Ve vozidle pro každý případ při cestě na hory mějte řetězy. Do objektu si prosím s sebou přibalte přezůvky (všude jsou z praktických důvodů dlažby). Chceme abyste se mohli volně pohybovat po objektu a to bez přezutí bohužel nefunguje. V lyžárně i v 1. patře jsou připraveny botníky, kam si můžete boty uložit. Čistota je pro nás důležitá, proto i během týdenního turnusu zajistíme úklid společných prostor, nicméně bez přezouvání bychom to nezvládli. 

3. Co nabízíte k zapůjčení pro děti?

Pro děti máme připravené, dětské židličky, podsedáky, podnožky, dětská wc prkénka, vaničku i koupací kyblík, cestovní postýlku s klasickou matrací, dětské lůžkoviny, dětské pojistky do zásuvky. Ve společenské místnosti je dětský koutek s hračkami. Ve skladu za lyžárnou jsou k zapůjčení "erární" boby a sáňky. V letním období se těšíme na venkovní hřiště, pískoviště a venkovní hračky, které dokáží zabavit malé výletníky. 

4. Kam na lyže?

Pro malé lyžaře nebo začátečníky doporučujeme areál Pařez. Sjezdovka je mírná, přehledná a široká. Občerstvit se můžete pod sjezdovkou v Krmelci. Mají tu i školičku a půjčovnu vybavení.

https://www.skiparez.cz/

Při dobrých sněhových podmínkách můžete využít areál Studenov. 

https://www.udatny.info/cs/lyzarske-vleky.html

K oběma se můžete vypravit přímo od domu s tím, že k Pařezu se dostanete sedačkou (Udatný) - mají i jednorázové jízdy nebo lze přejet autem na horní parkoviště přímo pod Pařez. 

Kam se přesunout autem? (Skibus zatím bohužel jezdí pouze po hlavní silnici obcí)

Skiareál Horní Domky, který se nachází v Horní Rokytnici n. J. na jižních svazích Lysé hory, nabízí 2 lanovky, 6 vleků a 14,5 km sjezdovek všech obtížností (modrá, červená, černá). Svou rozlohou, ukázkovými sjezdovkami a vybaveností se rovná k nejlepším lyžařským střediskům v ČR. 

Ve skiareálu Rokytnice nad Jizerou najdete testovací centrum skialpinismu, které zahrnuje půjčovnu speciálního vybavení, testování i pět speciálních tratí všech úrovní obtížnosti, z nichž dvě využívají také přepravu lanovkou. K tomu je k dispozici zkušený horský vůdce, který se začátečníky zvolenou trasu absolvuje. 

https://www.rokytnice.com/cs/lyzovani

5. Jaké vybavení mě v apartmánu čeká?

V každém apartmánu je v chodbě sušící stěna. (V lyžárně pak společný sušák bot a lyžáků). V zimě JE NELZE zapojovat do zásuvky - stačí pouze otočit termohlavici a nastavit teplotu dle potřeby. Prosíme sušte mokré věci převážně zde nebo na radiátoru v koupelně. Nábytku to nedělá dobře. 

V koupelně jsou připraveny ručníky, osušky, koupelnová podložka, fén, mýdlo, toaletní papír.

Kuchyně jsou velmi dobře vybaveny. Mimo běžných spotřebičů jako lednice, indukční plotýnka, trouba, rychlovarná konvice tu najdete mikrovlnku, myčku, toustovač, zapékač (waflovač). Samozřejmostí jsou utěrky, kuchyňské ubrousky, mycí houbičky, jar i tablety do myčky, sáčky do odpadkových košů. Vždy zde bude k dispozici sůl, cukr, základní koření i nějaké dobré čaje na přivítanou :). 

V ložnici je pro vás připraveno ložní prádlo a župany do sauny.

V televizi v apartmánu je kromě běžných programů výběr satelitních kanálů. Ve společenské místnosti je O2 TV s filmovými, sportovními a dětskými kanály. 

V každém apartmánu je lopatka se smetáčkem, kýbl, mop a smeták. V chodbě ve 2. patře a v přízemí je k zapůjčení akuvysavač. Prosím vracejte ho po použití do nabíjecího portu na své místo. 

V přízemí vedle schodiště je pračka a sušička. Prací tablety jsou k dispozici. 

6. Jak využít saunu?  

Saunu ideálně objednejte po telefonu den předem. Za saunu je platba za hodinu užívání (provozu ne natápění). Prostěradla a osušky pro saunu jsou připraveny tam. Prosím nenoste je z apartmánu a po použití nechte opět tam v koši na prádlo.  Sauna se natápí min. 30 - 40 minut. Má funkci infra i klasickou finskou. Nesmí se pouštět najednou. Návod na ovládání sauny je v místnosti, ale je to velmi intuitivní. Rádi Vám vše ukážeme na místě. 

7. Co najdu ve společenské místnosti?

Ve společenské místnosti vás čeká plně vybavená kuchyně s kávovarem (káva je v zásobníku nebo v dóze vedle kávovaru), lednicí i vestavnou vinotékou. Kromě dětského koutku a televize s O2 TV jsou k zde k zapůjčení deskové hry, karty, knihy a časopisy. 

Hudbu si můžete užít na párty reproduktoru s bluetooth připojením.